Adeon Global, 15 yıllık satın alma ve 70 in üzerinde ülkeye ihracat tecrübesi olan bir ekip olarak; Dış ticaret ve satınalma  tecrübesini Müşterilerine  tek bir çatı altında  sunmak için 2018 ylında kurulmuştur.

Kurulduğu an itibariyle Uluslararası ticarette yeri almış ve ulaşılması zor ülkelerde dahi satınalma ve ihracat operesyonları yapmaya başlamıştır.

Adeon Global müşterilerinin Satın Alma Departmanı kimliği ile hareket ederek talep edilen ürünü en kaliteli ve en iyi fiyatla tedarik etmekte ve aynı zamanda faaliyet alanlarındaki sektöründe öncü üreticilerden tedarik ettiği ürünleri müşterileri ile buluşturmakdatır.

Fiyat ve fayda analizi yaparak ürün ve hizmetin en uygun ve kalite ile hangi ükede üretildiğini tespit edip,  üretim, nakliye, ürün, hizmet ve ticaret kaliteleri analiz edilerek satınalma ve ihracat  operasyonlarını yürütmektedir.

Rutin olarak yapılan üretim tesisi ziyaretleri ile sipariş edilen ürünlerin , belirlenen kalitede ve zamanında tedarik edilebilmesi için kalite ve yükleme gözetimleri yapmaktadır.

Dış ticaret felsesini anlamış ve dış ticaretin hakkını vermeyi amaç etmiş bir ekip olarak, amacımız yüksek karlılık değil, en iyi fiyat ve fayda sürekliliği yakalayarak iş ortaklarımıza en doğru hizmeti sunmaktır.

Adeon Global, müşterilerinin taleplerini değerlendirerek,sipariş edilen ürünlerin sadece Türkiye’den değil yurtdışındaki tedarik ağından da temini için gerekli iletişime sahiptir.

Yurtdışından sipariş edilen ürünlerin de gözetimi aynı titizlik ile yapılarak,firmaların yapacakları seyahat maliyetlerini düşürmelerini sağlamaktadır.